budowa kościołaI Ty możesz włączyć się w dzieło budowy kościoła w parafii pod wezwaniem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie.

Wystarczy złożyć ofiarę na konto w banku PKO BP S.A. Oddział 2 w Częstochowie Al. NMP 19, 42-200 Częstochowa.
Numer konta: 19 1020 1664 0000 3902 0161 1037

Darowiznę tę można odliczyć od dochodu!

Banner budowy nowego kościoła

DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO

Jednym z odliczeń pomniejszających osiągany przez osoby fizyczne dochód jest darowizna na cele kultu religijnego (budowa nowego kościoła, zakup niezbędnego sprzętu liturgicznego czy kościelnego). Wysokość odliczeń z tego tytułu w przypadku osób fizycznych oraz jednostek prowadzących działalność gospodarczą nie może przekroczyć 6% osiągniętego w całym roku dochodu. Darowizna na wyżej wymienione cele nie jest ulgą małżeńską. Oznacza to, że każdy z małżonków, jako samodzielny podatnik może odliczyć ją od swojego dochodu. Warunkiem odliczenia darowizny na cele kultu religijnego jest posiadanie dowodu wpłaty (przelewu) na rachunek bankowy obdarowanego (parafii) do 31 grudnia danego roku podatkowego, tj. za który dokonujemy rozliczenia.
W przypadku gdy Darczyńcą jest osoba prawna, czyli spółka akcyjna lub spółka z ograniczoną odpowiedzialnością wysokość odliczeń nie może przewyższyć 10% osiąganego dochodu. Warunkiem odliczenia darowizny na cele kultu religijnego jest posiadanie dowodu wpłaty (przelewu) na rachunek bankowy obdarowanego (parafii) do 31 grudnia danego roku podatkowego, tj. za który dokonujemy rozliczenia.